Erfarenhet

48 års erfarenhet av elinstallationer gör att vi känner oss säkra på att vi kan tillfredställa dina elektriska behov. Vi får jobbet gjort och vi uppfyller inte bara förväntningarna utan vi överträffar dem. Våra kunder fortsätter att komma tillbaka till oss eftersom vi är pålitliga, kunniga och trevliga att arbeta med. Vi är inte nöjda med vårt arbete förrän du är det.

Vårt bidrag till en bättre miljö

Vi vidtar åtgärder för att begränsa vår verksamhets miljöpåverkan

Transport

Våra fordon uppgraderas kontinuerligt för att vara så miljövänliga som möjligt.
Vi minimerar även våra transporter genom samkörning.

Elmaterial

Vi respekterar noggrann användning av resurser, vilket börjar med produktutveckling och vid alla senare steg, bland annat produktion, förvaring och transport av vårat material.

Miljöeffektiva lösningar

Vi försöker alltid hjälpa kunderna att hitta miljöeffektiva lösningar som passar för kundernas behov och önskemål.

Vi har många fördelar.

Vill du att vi jobbar med er?

begär en offert ansökan så återkommer vi till er så snart som möjligt

Vi lyssnar

Att lyssna och ta in information är av stor vikt för att utföra jobbet enligt kundens önskemål.

Vi Planerar

För att få ett smart och effektivt arbete.

Vi Arbetar

Efter vi har fått den information vi behöver och har planerat arbetet så utför vi den i en god elsäkerhets praxis i modern teknik.


Samarbeta med vilket team som helst

Vi är flexibla och kan samarbeta med alla.

Vi har kompetensen många saknar

Alltid senaste tekniken.

Vi håller alltid oss uppdaterade med den senaste eltekniken.

Vi har många projekt

Vi har en god erfarenhet med att samarbeta med alla typer av entreprenader.


Personal

Det är vi som jobbar på kontoret

VD
Anders Ottosson
Anbudsförfrågan

030394691

anders@elotto.se

Projektledare
Alexander Enarsson

030394692

alexander@elotto.se

Projektledare
Mathias Håkansson

030394696

mathias@elotto.se

Projektledare
Mikael Gustavsson

030394694

mikael@elotto.se

Projektledare
Patrik Kinhult

030394699

patrik@elotto.se

Projektledare
Thore Ågren

030394695

thore@elotto.se

Projektledare
Tobias Olsson

030394693

tobias.olsson@elotto.se

Tekniker
Erling Johansson
IT Tekniker

030394698

erling@elotto.se

Ekonomi
Anna Nilsson
Löneadministratör

030394690

anna@elotto.se

Ekonomi
Birgitta Amnell
Löneadministratör

030394690

birgitta@elotto.se

Vill du vara med i vårat team?

Har du det som krävs för att lösa våra kunders utmaningar? Tveka inte att söka jobb hos oss!

Se lediga tjänster