Erfarenhet

47års erfarenhet av elinstallationer känner vi oss säkra på att vi kan tillfredställa dina elektriska behov. Vi får jobbet gjort och vi uppfyller inte bara förväntningarna utan vi överträffar dem. Våra kunder fortsätter att komma tillbaka till oss eftersom vi är pålitliga, kunniga och trevliga att arbeta med. vi är inte nöjda med vårt arbete förrän du är det.

Vårt bidrag till en bättre miljö

Vi vidtar åtgärder för att begränsa vår verksamhets miljöpåverkan

Transport

Våra fordon uppgraderas kontinuerligt för att vara så miljövänliga som möjligt.
Vi minimerar även våra transporter genom samkörning.

El Material

Vi respekterar noggrann användning av resurser, vilket börjar med produktutveckling och vid alla senare steg, bland annat produktion, förvaring och transport av vårat material.

Miljöeffektiva Lösningar

Vi försöker alltid hjälpa kunderna att hitta miljöeffektiva lösningar som passar för kundernas behov och önskemål.

Vi har många fördelar.

Vill du att vi jobbar med er?

begär en offert ansökan så återkommer vi till er så snart som möjligt

Vi lyssnar

Att lyssna och ta in information är en stor del av jobbet. För att få den exakta beskrivna arbetet gjort.

Vi Planerar

För att få ett smart och effektivt arbete.

Vi Arbetar

Efter vi har fått den information vi behöver och har planerat arbetet så utför vi den i en god elsäkerhets praxis i modern teknik.


Sammarbeta med vilket team som helst

Vi är bra på sammarbeta med alla

Vi har arbets kraften många saknar

Våran arbets kraft på elotto

Alltid senaste tekniken.

Vi håller alltid oss uppdaterade med den senaste el tekniken.

Vi har många projekt

Vi har en god erfarnhet med att sammarbeta med alla typer av Entreprenader


Personal

Det är vi som jobbar på kontoret

VD
Anders Ottosson
Anbudsförfrågan

030394691

anders@elotto.se

Projekt Ledare
Mathias Håkansson

030394696

mathias@elotto.se

Projekt Ledare
Mikael Gustavsson

030394694

mikael@elotto.se

Projekt Ledare
Patrik Kinhult

030394699

patrik@elotto.se

Projekt Ledare
Thore Ågren

030394695

thore@elotto.se

Projekt Ledare
Tobias Olsson

030394693

tobias@elotto.se

Tekniker
Erling Johansson
IT Tekniker

030394698

erling@elotto.se

Ekonomi
Anna Nilsson
Löneadministratör

030394690

anna@elotto.se

Ekonomi
Birgitta Amnell
Löneadministratör

030394690

birgitta@elotto.se

Vill du vara med i vårat team?

Har du det som krävs för att lösa våra kunders utmaningar? Tveka inte att söka jobb hos oss!

Se Lediga Tjänster